Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

Medipol Üniversitesi Kavşağı Tehlike Saçıyor

Göksu’da inşa edilen Medipol üniversitesi hastanesinin yeni binası, çevre düzenlemeleri yapılmadan işler hale getirilmesi sebebiyle, tehlike saçıyor.

20 Kasım 2016 Pazar, 12:51 | Okunma Sayısı : 625

Beykoz’un en önemli tesislerinden biri olarak kabul edilen ve bölgenin değerini ciddi şekilde arttıran Medipol Üniversitesi’nin Göksu yolu üzerinde yapılan tesisleri büyük tehlike saçıyor.

Tesis, Ulaşım Yolları Açılmadan Hizmete Alındı

Tesis, oldukça işlek bir otobanın kenarında bulunmasına rağmen, üst geçit ve alt geçit gibi tesise güvenle giriş çıkış yapılabilmesini sağlayan yolların inşa edilmeden hizmete açılması, orada okuyan öğrenciler ve o yolu kullanan araçlar için büyük tehlike arz ediyor. Okulda okuyan binlerce öğrenci, tesise girebilmek için bu otobanı geçmek zorunda. Hem de vızır vızır akan bir trafiğin ortasından… Tam da kavşak bölgesinde bulunan tesis girişi, yolu hızla tırmanan araçların aniden durabileceği bir noktada değil. Okula gelen öğrenciler, bu kavşaktan trafik ışığı ya da üst geçit olmadan karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorlar. Yetkililerin büyük bir kaza olmadan bu duruma çare üretmelerini konusunda uyarıyoruz.

Üst Geçit Hala Tamamlanamadı

Tesis, Göksu Evleri ve Hisar Evleri gibi iki büyük sitenin yanında inşa edilmesi sebebiyle, bu iki siteye giriş yolları güzergahı, inşaat süresince halen tamamlanamadı. Bu da sabah ve akşam bölgede yoğun trafik oluşmasına neden oluyor. Köprü yönünden anadolu hisarı istikametinde bu iki siteye gitmek isteyen kişilerin araçları, yaklaşık 1 kilometre aşağıdaki Carrefour dönüşünden verildi. Bu da binlerce kişinin yaşadığı bu iki siteye girmek isteyenlerin yarattığı trafik nedeniyle sabah ve akşam bölgede trafik yoğunluğu sağlandığı görülmekte. İnşaat öncesinde yollar 3 şeride çıkacak diye lanse edilen çalışmaların sonuna gelindiğinde görüldü ki şeritlerden birine ispark şimdiden el koymuş durumda. Ve otopark olarak kullanılıyor.

Yalnızca Ev Sahipleri Mutlu

Tesislerin bölgede inşa edilmesi, bölgenin emlak değerlerini yükseltti. Bu durumdan en çok ev sahipleri memnun. 3 + 1 daire kiralarının birden 2.000 TL – 2.500 TL üzerine fırlaması ve ev arayışlarının artması ev sahiplerini ve bölge emlakçılarını memnun etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com