Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

İstanbul’da 145 Km’lik Tünel, Kavacık’tan Geçecek

İstanbul’da yer altından inşa edilmesi planlanan 145 kilometrelik tünel projelerinden faydalanacak ilçeler arasında Beykoz-Kavacık da yer alıyor.

17 Kasım 2016 Perşembe, 12:03 | Okunma Sayısı : 398

İstanbul’un trafiğini büyük ölçüde yer altına indirecek projeler devam ediyor. Tünel projelerinin detayları da gün geçtikçe açığa çıkıyor. 2019 yılına kadar 98 kilometre uzunluğundaki 17 farklı tünel projesi hizmete başlayacak. 2019 yılından sonra 47 kilometre uzunluğundaki diğer 11 projenin de hayata geçirilmesinin ardından 2023 yılına kadar İstanbul’un altında toplam 145 kilometre yeni yol inşa edilmiş olacak.

Yapımına devam edilen 5,78 kilometre uzunluğundaki Kasımpaşa-Sütlüce ve Libadiye-Çamlıca tünellerinde son aşamalara gelindiği belirtildi. İBB’nin şu anda Avrupa’da 22 Asya’da ise 6 tünel projesi yer alıyor. Toplam olarak 17 tünelin inşa edilmesi planlanıyor.

Kağıthane’den Büyükçekmece’ye bağlanacak 52 kilometrelik tünel ile yaklaşık 6 ilçe birbirine bağlanmış olacak. Kağıthane’den başlayacak  bu tünel, Bayrampaşa, Bağcılar üzerinden Küçükçekmece’ye, Avcılar üzerinden de Büyükçekmece’ye kadar uzanacak.

AVRASYA TÜNELİNE ENTEGRE EDİLECEK

Ayrıca Üsküdar sahil trafiğini rahatlatması için 24 kilometre uzunluğunda tünel inşa edilecek. Bu projede, Harem-Beylerbeyi, Beylerbeyi-Çengelköy, Çengelköy-Küçüksu, Küçüksu-Kavacık ve Kavacık-Çubuklu olmak üzere 5 ayrı etap yer alacak. Bu sayede Beykoz, Avrasya Tüneli’ne yer altından entegre edilmiş olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com