Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

İKAZ YELEĞİ VE BASKILI İKAZ YELEKLERİ

İkaz yelekleri, iş dünyasında güvenlik açısından ve ayrım açısından sık sık kullanılmaktadır.

29 Mayıs 2017 Pazartesi, 17:34 | Okunma Sayısı : 77

İkaz yeleği ve baskılı ikaz yelekleri son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Pek çok alanda kullanılması zorunlu hale gelen bu yeleklerin, iş ve trafik kazalarını önlemede çok etkin olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun dışında ikaz yeleği kullanımı sadece trafik ve riskli çalışma alanları ile sınırlı olduğunu söylemek eksik olacaktır. Yol temizliği yapan görevlilerin, ambulans çalışanlarının, afet kurtarma ekiplerinin, tersanede çalışanların ve bunun gibi daha pek çok önemli alanda kullanımı gereklidir. İkaz yeleklerinin kullanımı iş güvenliği ve işçi sağlığı yasalarında da zorunlu hale getirilmiştir.
Özel reflektörlü baskılı ikaz yeleği kullanımı çok daha önemlidir. Baskılı ikaz yelekleri çok uzak mesafelerden bile kolayca fark edilebilmektedir. Trafik polislerinin, otoyol kenarında temizlik yapan temizlik görevlilerinin, ambulans çalışanlarının baskılı ikaz yeleklerini kullanmalarının temel amacı budur. Kullanılan bu yelekler sayesinde harici kişiler uyarılmış ve bir takım risklerden uzak tutulmuş olacaktır. Riskli ve topluma açık olan her türlü alanda bu tür yeleklerin kullanılması fayda sağlamaktadır. Olası riskleri önemli oranda ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Özellikle can güvenliği bakımından bu tür yeleklerin önemi çok fazladır.
Baskılı ikaz yelekleri, özellikle gece karanlığında etkilidir. Özel rekleftörü sayesinde dikkat çekmekte ve fark edilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz yerlerin dışında, uzun yola çıkacak olan şoförlerinde ucuz ikaz yeleği almaları ve araçlarında bulundurmaları büyük önem arz etmektedir.

İkaz Yeleği | Ucuz İkaz Yeleği 5star
ikazyelegim.com
İş güvenliği alanında en çok kullanılan kıyafetlerden bir tanesi de ikaz yelekleridir.
İkaz yelekleri, baskılı ikaz yelekleri olarak istenildiği gibi düzenlenebilir.
Adres   Perpa Ticaret Merkezi B Blok 5. Kat No:571 Okmeydanı | Şişli
 Telefon  0212 532 04 02
  E-mail  info@ikazyelegim.com  Web Sitesi  https://www.ikazyelegim.com/kategori/ikaz-yelekleri/

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com