Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

Beykoz’da Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi Açıldı

Beykoz’da Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi açıldı. Açılış töreninde Mehmet Akif Ersoy’un önemine vurgu yapıldı.

13 Mart 2018 Salı, 09:39 | Okunma Sayısı : 16

Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen yoğun bir çalışmanın ardından Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini yeni nesillere aktarabilmek adına Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi açıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden devranılan ve aslından kopmadan restorasyon işlemi gerçekleştirilen tarihi binada müzenin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreninde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi açılışında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasında “İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabul gününde açtığımız bu bina Müze, Beykoz’dan Akif’e açılan kapıdır. İnşallah gençlerimiz de Asım’ın Nesli’ne doğru yol alır. Bu binanın ruhaniyeti Mehmet Akif’e aittir. Milli şairimiz burada Beykoz’un ilim tahsil eden gencine, insanlarına kendini anlatacaktır. Tarihi eserlerimizi toplumumuza kazandırmaya devam edeceğimizi ifade ediyor, ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com