Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

Beykoz’a Yapılan Yatırımlar Göz Dolduruyor

Beykoz’a yapılan yatırımlar sayesinde gelişim çok ciddi bir şekilde devam ediyor.

16 Kasım 2016 Çarşamba, 13:19 | Okunma Sayısı : 320

İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapılmasından sonra ciddi bir kentleşme sürecine giren Beykoz’a kamu yatırımları hala devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tamamlanması ve açılmasının ardından çok daha cazip bir konuma gelen Beykoz, inşaatına başlanan ve önümüzdeki yıl tamamlanacak birçok kamu yatırımı nedeniyle dikkat çekmeye devam ediyor. 2019 senesinden sonra açılması planlanan Üsküdar-Beykoz metro hattıyla beraber Beykoz raylı sisteme de kavuşacak ve çok daha büyük bir gelişim gösterecek.

BEYKOZ GÜVEN VERİYOR

Çubuklu-İstinye arasında, yeni yılın ilk aylarından itibaren hizmet vermeye başlayacak arabalı vapur hattıyla beraber iki yaka arasındaki yolculuk ise 7-8 dakikaya inmiş olacak. Ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren konut fiyatlarında da ciddi bir artış görüleceği söyleniyor. Beykoz’da ciddi bir arsa miktarı olduğu bilinen Nef’in Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik ise Beykoz’un yatırım açısından ciddi bir güven verdiğini belirtiyor. Markalı konut projeleriyle beraber bölgedeki değerin de artacağı söyleniyor.

Çelik, Beykoz ile ilgili yaptığı açıklamalarda  “Beykoz’da TEM’e yakın, ulaşımı kolay, Boğaz manzaralı yerlerde şu anda arsalar 2 bin dolardan el değiştiriyor. Konut projeleri tamamlandığında ise, Karlıtepe bölgesi ve civarında, dairelerin metrekare fiyatı 7 bin dolar civarından satışa çıkacak” dedi.

BEYKOZ’UN FİYATLARI HER YIL ARTIYOR

Beykoz’da 2004 yılından beri birçok konut firmasının uzun süreli bir rekabet içinde olduğu belirtildi. Beykoz bölgesinin Özel Proje Alanı ilan edilmesinin ardından son birkaç yıl içerisinde birçok yatırımcının arsa toplamaya başladığı da öğrenildi. Dairelerin fiyatları ölçüt alındığında Beykoz’da son 12 yılda %208 bir artış görüldü.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com