Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

Beykoz Camı İçin Riva’da Sanat Merkezi Açıldı

Beykoz cam sanatının turizm ile buluşması için Riva’da Sanat Merkezi açıldı.

03 Ağustos 2017 Perşembe, 12:33 | Okunma Sayısı : 42

Beykoz Belediyesi, 200 yıldır devam eden Beykoz Camcılığını turizm ile biraraya getirdi. ’Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Turizme Kazandırma Projesi” projesi kapsamında kurulan merkezin açılışı Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Akansı desteği ile beraber gerçekleştirildi.

Riva Kalesi’ne yakın bir konumda açılan bu merkez, el işi üretim ve ilçenin camcılık mirasını geleceğe taşıyarak ustaları yetiştirmeyi amaçlarken merkezde ayrıca turistlerin cam yapım eserlerini aşamalı bir şekilde izleyebilecekleri merkezde boncuk yapımı, boru üflemeciliği ve füzyon dallarında eğitim verilecek. Kurs sonunda sertifika kazanacak olan kişilerin eserleri ise showroomda sergilenecek.

SANATLA UĞRAŞAN İNSANLAR DEĞERLİDİR 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu konuyla ilgili olarak “Bizim için memnuiyet verici kurlardan birisidir. Çünkü cam, Beykoz’un tarihi ve geçmişidir. Buradaki insanların hayatıdır. Sanatı olan insan çok değerlidir. Burası bizi onurlandıran ve gururlandıran merkezdir. Kursiyerlerimiz yurt dışında da eğitim alarak kendilerini geliştiriyorlar”  dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com