Son Dakika
18 Mayıs 2018 Cuma

15BK Güzergahı Değişti Mi?

Libadiye Köprüsü’ndeki çalışma nedeniyle 15BK güzergahında yolculuk eden vatandaşlar ciddi sıkıntılar yaşadı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 18:08 | Okunma Sayısı : 1.092

Üsküdar Libadiye Köprüsü’nde başlayan yenileme çalışmaları nedeniyle Libadiye ve civarından yolu geçen otobüs seferlerinde ciddi aksamalar meydana geldi. Sabah saatlerinde Beyaz Masa telefonları kilitlendi. Libadiye Köprüsü’deki çalışmaların 120 gün yani tam 4 ay süreceği bilgisi ise insanların büyük bir panik yaşamasına neden oldu. Çünkü otobüs güzergahlarındaki değişikliklerin bildirilmemesi ve otobüslerin hepsinin farklı yolları tercih etmesi nedeniyle sabah işine giden vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

15BK NEREDEN DOLANIYOR? 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından köprünün farklı noktalarına uyarı afişleri asıldı. İETT sürücülerinden ise alternatif olarak Ünalan ve Esatpaşa Köprülerinin kullanılması istendi. Ancak aynı hatta sahip otobüslerden kimisinin aynı güzergahı kullanması kimisinin başka noktalardan geçmesi nedeniyle vatandaşlar uzun süre yollarda beklediler. Çalışma nedeniyle yaşanan trafik özellikle 15BK yolcularını etkiledi. Otobüslerin Kadıköy’den Beykoz yönüne giden seferleri, Bağkur Evleri’nden sonra Esin Sitesi durağına uğramadan başka yola sapması nedeniyle diğer duraklarda bekleyen yolcular mağdur oldu. Kimi otobüslerin sorunlu bölgeden sonra hemen kendi güzergahlarına geçtiği görülürken, kimi otobüs şoförlerinin işgüzarlık yaparak başka yollardan hareket etmesi vatandaşları çileden çıkardı.

Alınan bilgilere göre Bağkur Evleri’nden geçebiliyor olmasına rağmen bir türlü gelmeyen 15BK adlı otobüsler nedeniyle Beyaz Masa’ya çok sayıda telefon geldi.  Bazı otobüslerin yalnızca Esin Sitesi ve Mobilyacılar Çarşısı Durağı’nı atladığı ve Devlet Su İşleri Durağı’ndan itibaren kendi güzergahını kullandığı görülürken, Beykoz yönüne giden bazı otobüslerin ise geçici farklı duraklardan hareket etmesi, duraklarda bekleyen insanların akıllarını karıştırdı. Bölgede gerçekleştirilen çalışma nedeniyle yoğun bir trafik gözlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:
Content Protection by DMCA.com